Głogowska

Sprawca śmiertelnego wypadku na Głogowskiej skazany na bezwzględne więzienie

30-letni Łukasz G., który w grudniu 2019 roku śmiertelnie potrącił na Głogowskiej 63-letnią kobietę, został skazany na bezwzględne więzienie. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy: do wypadku doszło 7 grudnia około 5.00 rano. 63-letnia kobieta właśnie przechodziła przez jezdnię na przejściu z sygnalizacją przy parku Wilsona. Została potrącona, gdy schodziła z pasów. Nie udało się jej uratować.

Śledztwo wykazało, że piesza zachowała niezbędną ostrożność i przechodziła właściwie przez przejście – to kierowca nie dostosował prędkości samochodu do panujących warunków, nie zachował też odpowiedniej ostrożności.

Sprawca przyznał się do winy. Sąd rejonowy skazał mężczyznę na rok i 4 miesiące więzienia. 4 lutego Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił apelację obrony i podtrzymał wyrok. Sprawca wypadku musi też zapłacić córce ofiary 30 tys. zł zadośćuczynienia i przez 5 lat nie będzie mógł prowadzić samochodu. Wcześniej, w oddzielnym procesie, został skazany na 500 zł grzywny i zakaz prowadzenia samochodu przez 6 miesięcy za to, że w momencie wypadku był pod wpływem marihuany.

Zdaniem sądu 30-latek został i tak łagodnie potraktowany, biorąc pod uwagę okoliczności wypadku, czyli śmierć ofiary wypadku. Sąd uwzględnił przyznanie się do winy, niekaralność oskarżonego i próby pojednania z rodziną potrąconej kobiety.

Źródło: Radio Poznań