sobota, 24 lutego, 2024

Społeczna Agencja Najmu przekazała już klucze do prawie trzydziestu mieszkań

Jesienią 2023 roku przeprowadzono i rozstrzygnięto nabór wniosków i przystąpiono do ich realizacji. W efekcie dzięki działalności Społecznej Agencji Najmu poznaniakom przekazano już klucze do blisko 30 mieszkań.

Przypomnijmy, że Społeczna Agencja Najmu rozpoczęła funkcjonowanie pod koniec III kwartału 2023 roku. – Przedmiotem działalności SAN jest pośrednictwo pomiędzy właścicielami mieszkań, zainteresowanymi ich bezpiecznym i stabilnym najmem, a osobami, którym wysokość dochodów lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych – tłumaczy Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Oferta SAN jest adresowana m.in. do osób, które w przeszłości ubiegały się o pomoc mieszkaniową od miasta, ale jej nie otrzymały np. z powodu zbyt wysokich zarobków lub niewystarczającej liczby uzyskanych punktów. Z oferty programu skorzystać mogą również osoby, które nie zostały zakwalifikowane do programu “Mieszkanie do remontu” lub były najemcami w ramach “Miejskiego Biura Najmu”. Głównym bonusem dla najemców lokali w SAN są rządowe dopłaty do czynszów, sięgające nawet 30 proc.

Chętni jeszcze w ubiegłym roku mogli składać wnioski, a po zakończeniu naboru ZKZL przedstawił im lokale zaoferowane do wynajmu, które zostały zgłoszone do programu przez ich właścicieli.
– Do tej pory udało się w ten sposób przekazać klucze do blisko 30 lokali – mówi Łukasz Kubiak. – Niemniej, analizując zapotrzebowanie zgłaszane przez osoby zakwalifikowane do programu, SAN szczególnie poszukuje kolejnych lokali, w szczególności 2- oraz 3-pokojowych, na które jest największe zapotrzebowanie.

Jak przypomina rzecznik, przewagą współpracy właścicieli z SAN nad innymi formami wynajmu jest przede wszystkim gwarancja terminowych płatności czynszu oraz możliwość długoterminowego wynajmu lokalu. Umowy są zawierane na czas oznaczony, nie krótszy niż rok, a przy tym przychody z dzierżawy lokali na rzecz SAN objęte są zwolnieniami podatkowymi.

Właściciele mieszkań zainteresowani nawiązaniem współpracy mogą się cały czas zgłaszać do programu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ZKZL, w Biurze Obsługi Klienta lub terenowych Punktach Obsługi Klienta ZKZL.

Źródło: ZKZL
Strona głównaPoznańSpołeczna Agencja Najmu przekazała już klucze do prawie trzydziestu mieszkań