wtorek, 5 grudnia, 2023

Spłonęło pracownia ceramiczna i kawiarnia. Pomóżmy ją odbudować!

26 września w Śmiglu w powiecie kościańskim doszło do pożaru budynku gospodarczego – od niego zajęła się sąsiadująca z nim pracownia ceramiczna i kawiarnia “Na Garnuszku”. Jej właścicielka została bez pracy i bez dochodów – prosi więc o pomoc w odbudowie.

Pracownia i kawiarnia “Na Garnuszku” nie spaliła się całkowicie, ale budynek ucierpiał, tak samo jak instalacja fotowoltaiczna, połowa dachu, elewacja oraz część pracowni. Dzięki strażakom udało się ocalić piec ceramiczny oraz wszystkie prace ceramiczne – ale zniszczenia są tak duże, że pracownia i kawiarnia nie mogą pracować bez remontu, a pani Ani, właścicielki lokalu teraz, gdy straciła źródło dochodu, nie stać na przeprowadzenie remontu.

“Jak doskonale wiecie, pracownia i kawiarnia “Na garnuszku”, jest dla mnie całym moim życiem” – napisała pani Ania na portalu “zrzutka”. – “Miejsce, gdzie kiedyś urodziłam się na nowo, zostało zniszczone. Od czasu pożaru wydarzyło się wiele cudownych rzeczy. Chęć niesienia pomocy przez nawet obcych dla mnie ludzi jest niewyobrażalna. Za namową najbliższych osób decyduję się na założenie zbiórki i liczę na Wasze wsparcie. Na dzień 28.09.2023 przy wsparciu dobrych ludzi i części zaoszczędzonych pieniędzy ruszyły pierwsze prace remontowe. Zebrane środki chciałabym przeznaczyć, na zakup towarów i usług niezbędnych do przywrócenia “Garnuszka”.

Źródło: zrzutka
Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanSpłonęło pracownia ceramiczna i kawiarnia. Pomóżmy ją odbudować!