Specjalna karta PEKA z okazji 25-lecia Pestki

jubileuszowa karta PEKA fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego z okazji rocznicy uruchomienia Pestki, którą świętowaliśmy 30 stycznia, przygotował niespodziankę dla fanów miejskiej komunikacji. Jest nią okolicznościowa karta PEKA.

ZTM uznał, że 25 lat istnienia Pestki to wydarzenie, które warto upamiętnić – bo trasa nie tylko ułatwiła komunikację z północy Poznania, ale też, biorąc pod uwagę, ile trudności trzeba było pokonać, by ją wybudować, dowodzi poznańskiej zaradności i innowacyjności.
– Każdego dnia korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy pasażerów – podkreśla Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy specjalną, okolicznościową PEKĘ na okaziciela. Mamy nadzieję, że nowe karty na okaziciela będą atrakcyjną pamiątką rocznicy 25-lecia zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

Jubileuszową kartę będzie można kupić od 1 lutego. A jak wygląda?
– Wzór umieszczony na jubileuszowej karcie przedstawia całościowy plan trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, od Dworca Zachodniego do os. Sobieskiego, z charakterystyczną dla każdego przystanku PST kolorystyką – mówi Cezary Tyliński, kierownik Studia Kreatywnego Urzędu Miasta Poznania.

Kartę PEKA na okaziciela można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz w siedzibach Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Wydawnictwa Miejskiego Posnania. Kosztuje 27 zł, z czego 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja. Podróżując z kartą PEKA na okaziciela można wyłącznie korzystać z tPortmonetki.

Źródło: ZTM

Podziel się:

Ostatnio dodane: