Sondaż zamówiony przez PiS. Jakie prognozuje wyniki?

Andrzej Duda fot. UMP
„Super Express” dotarł do wewnętrznego sondażu popularności kandydatów na prezydent RP, który poleciło przygotować Prawo i Sprawiedliwość. Kto wypadł najlepiej?

Zdecydowanie Andrzej Duda, który w I turze wyborów miałby zdobyć 48,64 proc. głosów. A to oznacza, że jeszcze kilka procent głosów, a może zwyciężyć nawet w pierwszej turze.

Jednak z tegoż sondażu wynika, że mocno goni go Rafał Trzaskowski, na którego zamierza zagłosować 24,29 proc. badanych. Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia z wynikiem 10,73 proc. głosów. Na Krzysztofa Bosaka z Konfederacji zamierza zagłosować 9,68 proc. badanych, na Władysława Kosiniaka-Kamysza zaledwie 3,11 proc., a na Roberta Biedronia – 2,7 proc.

W II turze na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 46,56 proc. wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego – 33,44 proc. Autorzy sondażu zwracają jednak uwagę, że jest spora grupa osób, które nie zdecydowały, na kogo chcą zagłosować w drugiej turze – ale to najprawdopodobniej ich głosy zadecydują o tym, kto będzie nowym prezydentem RP.

el