Sejm RP, sala plenarna fot. Piotr VaGla Waglowski

Sondaż wyborczy. Spada poparcie PiSu. Konfederacja przegoni Lewicę?

Prawo i Sprawiedliwość mocno traci w najnowszym sondażu przygotowanym przez Kantar dla… Platformy Obywatelskiej.
Reklama

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Platformy Obywatelskiej 29 i 30 października. Wynika z niego, że maleje poparcie w ostatnim czasie dla Prawa i Sprawiedliwości, na które obecnie chce głosować 35 procent głosujących. W dalszym ciągu partia Jarosława Kaczyńskiego ma natomiast dużą przewagę nad opozycją. 

Reklama

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Koalicja Obywatelska (w jej skład wchodzi Platforma Obywatelska), która przekonała do siebie 28 procent ankietowanych. Lewica ponownie znalazła się na trzeciej pozycji dostając 14 procent głosów.

Niezwykle dobry wynik otrzymała Konfederacja, która ma obecnie poparcie zbliżone do tego, jakim może się pochwalić Lewica. Na koalicję Ruchu Narodowego, KORWiN i kilku mniejszych ugrupowań, swój głos chce oddać aż 12 procent głosujących.

Reklama

Piąte miejsce przypadło PSL (w koalicji z Kukiz’15), które przekonało do siebie 9 procent ankietowanych.

Komentatorzy dość zgodnie wskazują, że mniejsze poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości może być spowodowane zamieszaniem z Marianem Banasiem, prezesa NIK-u oraz jego ewentualnym odejściem z urzędu. Warto tutaj przypomnieć, że gdyby miało dojść do zmiany na stanowisku prezesa NIK, to jednym z kandydatów jest Tadeusz Dziuba.

Poznań: Tadeusz Dziuba zostanie prezesem NIK?

Reklama

 

Podziel się!

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jakub Mierzejewski
Gość
Jakub Mierzejewski

Dobre wieści 🙂

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Jakub Mierzejewski 😂 a jak za rok konfederacja będzie miała 110% Duzo u nas ruskich i ukraińców wiec wszystko mozliwe 🤣

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Edward Szwec PIS nam to uczynił

Katarzyna Urbańska
Gość
Katarzyna Urbańska

Bzdury!!!

Jasiu Wędrowniczek
Gość
Jasiu Wędrowniczek

Oczywiście, że tak się dzieje po tym jak konfederacji zostali dopuszczeni w końcu do głosu i zaczęli przebijać się w mediach. Ludzie zaczynają dostrzegać jakość i merytoryczność tego ugrupowania. I dla naszego wspólnego dobra i pożytku, życzę wszystkim, żeby konfederacja była pierwszą siłą w parlamencie za cztery lata.

A Pan Banaś, idąc za wypowiedzią Pana Gadowskiego może okazać się niewinny. Ciekawe jakby się wszystkie media wykręcały z nagonki na niego.

Patriota12
Gość
Patriota12

Polska racja KONFEDERACJA ! Ogólnie to PIS już nie zamaskuje wszystkich machlojek swojego autorstwa … Konfederacja bacznie patrzy im na ręce .. Polecam zobaczyć między innymi “cyrk” z komisji do sprawy 5G.