Poznań: Tadeusz Dziuba zostanie prezesem NIK?

Były poseł i były wojewoda wielkopolski ma zastąpić Mariana Banasia na stanowisku prezesa Najwyższej Izby Kontroli – gdy tylko ten złoży dymisję.
Reklama

Taką informację podaje nieoficjalnie “Gazeta Wyborcza”, dodając, że Tadeusz Dziuba jest już nawet po rozmowie z Elżbietą Witek, marszałek sejmu. Chociaż sama marszałek zapytana o tę rozmowę stwierdziła, że nie miała żadnego związku ze sprawą Mariana Banasia.

Reklama

Dymisja Mariana Banasia jest jednak tylko kwestią czasu – podania się do dymisji oczekują od szefa NIK władze Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj podała tę informację jako oficjalną rzeczniczka prasowa PiS. Kiedy jednak ta dymisja nastąpi – nie wiadomo. Może to być także przyszły tydzień.

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło już zawiadomienie do prokuratury w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia oraz zawartych w nich nieprawidłowości. Jednak sam Marian Banaś zaprzecza zarzutom dotyczącym jego majątku i rozliczania się z niego przed fiskusem. Zamierza to udowodnić przed sądem.

Reklama

el

Podziel się!

5
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Elwira Strojna
Gość
Elwira Strojna

Następny ,,krystaliczny,,

Agnieszka Kołosowska
Gość
Agnieszka Kołosowska

Kolejny krysztal🤦🏼‍♀️

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Lud nie wybrał go posłem to co PIS miał zrobić?

Ewa Bukowiak
Gość
Ewa Bukowiak

Czyżby następny kryształowy człowiek😉

Lucyna szymanska
Gość
Lucyna szymanska

Gdy pracowałam w Urzędzie Wojewódzkim delegatura w Koninie pan Tadeusz Dziuba był moim szefem.. zapamiętałam Go bardzo pozytywnie. Życzę powodzenia