Poznań: Tadeusz Dziuba zostanie prezesem NIK?

Były poseł i były wojewoda wielkopolski ma zastąpić Mariana Banasia na stanowisku prezesa Najwyższej Izby Kontroli – gdy tylko ten złoży dymisję.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Taką informację podaje nieoficjalnie “Gazeta Wyborcza”, dodając, że Tadeusz Dziuba jest już nawet po rozmowie z Elżbietą Witek, marszałek sejmu. Chociaż sama marszałek zapytana o tę rozmowę stwierdziła, że nie miała żadnego związku ze sprawą Mariana Banasia.

Dymisja Mariana Banasia jest jednak tylko kwestią czasu – podania się do dymisji oczekują od szefa NIK władze Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj podała tę informację jako oficjalną rzeczniczka prasowa PiS. Kiedy jednak ta dymisja nastąpi – nie wiadomo. Może to być także przyszły tydzień.

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło już zawiadomienie do prokuratury w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia oraz zawartych w nich nieprawidłowości. Jednak sam Marian Banaś zaprzecza zarzutom dotyczącym jego majątku i rozliczania się z niego przed fiskusem. Zamierza to udowodnić przed sądem.

el

5
Dodaj komentarz

avatar
Elwira Strojna
Elwira Strojna

Następny ,,krystaliczny,,

Agnieszka Kołosowska
Agnieszka Kołosowska

Kolejny krysztal??‍♀️

Tomir Nowaczyk
Tomir Nowaczyk

Lud nie wybrał go posłem to co PIS miał zrobić?

Ewa Bukowiak
Ewa Bukowiak

Czyżby następny kryształowy człowiek?

Lucyna szymanska
Lucyna szymanska

Gdy pracowałam w Urzędzie Wojewódzkim delegatura w Koninie pan Tadeusz Dziuba był moim szefem.. zapamiętałam Go bardzo pozytywnie. Życzę powodzenia