Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion

Sondaż wyborczy: rosną notowania Solidarnej Polski

Jak głosowaliby Polacy, gdyby wybory były w najbliższą niedzielę? Według sondażu pracowni Indicator dla Rzeczypospolitej zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość i tu nie ma zaskoczenia. Ale później robi się ciekawiej.

PiS zdobyłby według sondażu 36,3 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 25,9 proc., Konfederacja 8 proc. i Lewica 7,5 proc. te partie znalazłyby się w Sejmie i pewnym zaskoczeniem może tu być wynik Konfederacji, która przeskoczyła Lewicę.

Poza 5-proc. progiem wyborczym znalazły się: PSL – 4,3 proc., Solidarna Polska – 3,5 proc. i Porozumienie – 1,7 proc. Partia Zbigniewa Ziobry, choć nie weszłaby do Sejmu, to uzyskała niewiele gorszy wynik od PSL, a jeszcze dodatkowo ten wynik gwarantowałby jej finansowanie z budżetu państwa.

W zestawieniu nie ma ani ruchu “Polska 2050” Szymona Hołowni, ani “Nowej Solidarności” Rafała Trzaskowskiego. jednak zdaniem badaczy na te właśnie ugrupowania zagłosowałaby grupa 5,8 proc., która zapytana o głosowanie wskazała “inną partię”. Jest też 7,1 proc. badanych, którzy odmówili odpowiedzi na pytanie.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBM Indicator metodą CAWI w dniach 21 – 22 września 2020 r. na liczącej 603 osoby reprezentatywnej próbie dorosłych polskich internautów.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze