Zbigniew Ziobro fot. P. Tracz KPRM

Sondaż: Co sądzą Polacy o pozostaniu w rządzie Zbigniewa Ziobry?

Prawie dwie trzecie Polaków, bo 61,5 proc., uważa, że lider Solidarnej Polski nie powinien pozostać w rządzie. Tak wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

Tylko 26,2 proc. badanych chce, aby Zbigniew Ziobro pozostał w koalicji Zjednoczonej Prawicy, a aż 12,3 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Solidarna Polska żądała, by premier Morawiecki podczas unijnych negocjacji nie zrezygnował z weta wobec budżetu Unii Europejskiej – jeśli UE nie zrezygnuje z klauzuli o praworządności. To na potrzeby tych negocjacji SP głosiła hasło „weto albo śmierć” i groziła odejściem z koalicji.

Gdy premier odstąpił od wetowania budżetu, Zbigniew Ziobro nazwał tę decyzję „błędem” i zapowiedział zwołanie zarządu Solidarnej Polski, by ustalić dalsze działania. Z koalicji jednak nie wyszedł mimo wcześniejszych zapowiedzi – co wytknęło mu wielu polityków. Partia opublikowała jedynie oświadczenie, w którym nadal uważa decyzję premiera za błąd, a sprawę praworządności zamierza rozstrzygnąć w Trybunale Konstytucyjnym i Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze