Śnieżyce już kwitną. Śnieżycowy Jar zaprasza na weekend!

Śnieżycowy Jar 2022 fot. S. Wąchała

„W najbliższy weekend 18-19 marca 2023 r. znów będzie możliwość odwiedzenia rezerwatu przyrody Śnieżycowy Jar” – poinformowało Nadleśnictwo Łopuchówko na swoim profilu społecznościowym. I przypomina, o czym powinni pamiętać ci, którzy się wybiorą.

Jak podaje Nadleśnictwo Łopuchówko, kwiaty osiągnęły właśnie kulminację kwitnienia, więc weekend 18 i 19 marca to najlepszy czas na podziwianie ich urody. Ponieważ na poligonie w Biedrusku – a Śnieżycowy Jar stanowi część poligonu – w ten weekend nie odbywają się ćwiczenia, zwiedzający mogą odwiedzić rezerwat.

Jednak powinni pamiętać o kilku ważnych zasadach: w rezerwacie obowiązuje ruch jednokierunkowy i nie wszędzie można zostawić samochód. Parkingi są zorganizowane od strony Uchorowa, przy leśniczówce, we wsi Starczanowo oraz przy lesie od strony Starczanowa. Przy samym rezerwacie, przy wejściu na ścieżkę, jest jeszcze jeden parking, ale jest on przeznaczony wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. A ponieważ można do niego dojechać tylko drogą polną, może być trudno dostępny po deszczu.

Od każdego z parkingów, poza tym dla osób niepełnosprawnych, trzeba jeszcze przejść lasem około 5 km – drogi są odpowiednio oznakowane, więc nawet osoba, która idzie tam pierwszy raz, nie powinna zabłądzić. Bardzo ważne jest posiadanie właściwego obuwia, zwłaszcza że w lesie i na kładce w samym rezerwacie o tej porze jest mokro i ślisko. Można zabrać ze sobą psa, oczywiście na smyczy.

W rezerwacie pełnią służbę pracownicy nadleśnictwa i wszyscy odwiedzający powinni się stosować do ich zaleceń. Wstęp do rezerwatu jest bezpłatny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: