Śniadanie wielkanocne dla ponad tysiąca potrzebujących w Poznaniu

fot. Sławek Wąchała

Około 1500 osób starszych, samotnych oraz w kryzysie bezdomności zje śniadanie w Niedzielę Wielkanocną w jadłodajni sióstr elżbietanek przy ulicy Łąkowej. Śniadanie jest organizowane we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej i władzami miasta.

– W ostatnim czasie zauważyliśmy, że jadłodajnie odwiedza coraz więcej osób – informują działacze Caritas. – Są to przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, których emerytura nie wystarcza na opłacenie bieżących rachunków, zakup leków oraz żywności. Akcja ta będzie więc również wielkim wsparciem dla ubogich seniorów. W związku z tym, w tym roku wraz z siostrami elżbietankami posługującymi w jadłodajni przy ul. Łąkowej przygotowujemy się na ugoszczenie 1500 osób. Oprócz dań świątecznych otrzymają paczkę z żywnością, którą będą mogli zabrać ze sobą.

Dodatkowo jeszcze Caritas przygotowała specjalne pakiety świąteczne. Zostaną one rozwiezione tym osobom, które nie są w stanie dotrzeć na śniadanie przy Łąkowej, a święta spędzą samotnie. Śniadanie i paczki są dofinansowane z budżetu Poznania – miasto od kilku już lat włącza się w tę akcję.

Świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się od uroczystej mszy świętej o godz. 8.30 w ogrodzie sióstr elżbietanek, przy jadłodajni. Po niej, około godziny 10.00, rozpocznie się wspólne wielkanocne śniadanie, po raz pierwszy od trzech lat – właśnie przez trzy lata ze względu na pandemię śniadanie było wydawane w formie pakietów świątecznych na wynos. W ubiegłym roku wręczono je 1145 osobom.

Podziel się:

Ostatnio dodane: