Smog w Poznaniu fot. UMP

Smog w Poznaniu. Pojawił się zakaz palenia w piecach!

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta poinformował o zakazie palenia w piecach. Wszystko przez problemy z jakością powietrza w Poznaniu.

– Zakazuje się dzisiaj od godziny 0:01 do 23:59 stosowania źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe nie spełniających wymagań Ekoprojektu (piec, kocioł lub kominek), jeżeli mieszkanie, dom lub lokal użytkowy posiada równolegle drugie źródło ciepła z miejskiej sieci cieplnej, gazowe, elektryczne, pompy ciepła lub inne spełniające wymagania Ekoprojektu – poinformowali urzędnicy w komunikacie.

Zakaz został wprowadzony ze względu na przekroczenie 24-godzinnego poziomu szkodliwych pyłów PM10. – Przy podwyższonym stężeniu zanieczyszczeń, tak jak dzisiaj, nawet pojedyncze ich źródło (np. kominek) znacznie pogarsza lokalnie jakość powietrza. Obniża to komfort życia nam i naszym sąsiadom. Najbardziej narażone są na zanieczyszczenia powietrza dzieci, osoby starsze oraz przewlekle chore. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy wszyscy przestrzegali dzisiaj zakazu spalania paliw stałych – tłumaczą urzędnicy.

Wszystkie podejrzenia o możliwych przypadkach łamania zakazu należy zgłaszać do straży miejskiej (tel. 986).

Podstawą do wprowadzenia zakazu jest uchwała przyjęta przez Sejmik Województwa Wielkopolskie o nr XXXIX/942/17 (tzw. antysmogowa).

3
Dodaj komentarz

avatar
.
.

Tytuł jak z pudełka, oczywiście usuwam subskrypcje 😉

Realista
Realista

Główny truciciel = ZKZL = Miasto Poznań. Jaśkowiak na prezydenta czegokolwiek byle nie Poznania..

Krzysztof Górawski
Krzysztof Górawski

Po co wprowadzic normy na ruski wegiel jak mozna zakazac palic w piecu. a kiedys palili w kaflowych w centrum i nie bylo smogu magia