Smog w Poznaniu. Jest źle – pojawił się zakaz palenia w kominkach!

kontrole dronem smog 2 fot. straż miejska
Z uwagi na przekroczenie w Poznaniu norm szkodliwych substancji w powietrzu, w mieście pojawił się dzisiaj zakaz palenia w kominkach.

Jest to już kolejne przekroczenie norm w Poznaniu w ciągu ostatnich tygodni. To pokazuje, jak zła jest jakość powietrza, którą musimy każdego dnia oddychać.

– „Z uwagi na przekroczenie wczoraj (tj. 05.12) wartości 50 µg/m3 stężeń pyłów drobnych PM10 oraz prognozowanie utrzymania się tego przekroczenia, wprowadza się dzisiaj, na obszarze Poznania zakaz stosowania kominków opalanych drewnem, piecy kaflowych lub typu „koza” oraz kotłów węglowych nie spełniających wymagań Ekoprojektu dla posiadających drugi sposób ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu” – informuje Urząd Miasta.

Podstawą prawną do wprowadzenia zakazu jest uchwała przyjęta przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego, tzw. „antysmogowa”. Wprowadzenie zakazu ma tymczasowo poprawić jakość powietrza w Poznaniu. Urząd Miasta apeluje również, żeby zgłaszać wszystkie osoby łamiące zakaz straży miejskiej (tel. 986). Aktualizowane na bieżąco informacje o jakości powietrza można znaleźć tutaj.

Powiązane:

Poznań: Będzie smog – pojedziemy za darmo miejską komunikacją!

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: