Śmierć Jana Olszewskiego: żałoba od czwartku do soboty

Od czwartku, 14 lutego, do soboty, 16 lutego potrwa żałoba narodowa po śmierci byłego premiera. Prezydent Andrzej Duda już podjął decyzję w tej sprawie, czeka jedynie na kontrasygnatę premiera Morawieckiego.

Taką informację przekazał dziś mediom marszałek Sejmu Marek Kuchciński. W czasie żałoby narodowej, która jest wprowadzana rozporządzeniem prezydenta, flagi państwowe na gmachach publicznych są opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Odwoływane są także imprezy rozrywkowe, masowe i koncerty.

Marszałek poinformował także, że pogrzeb byłego premiera odbędzie się w sobotę, a w Kancelarii Prezesa rady Ministrów została wyłożona księga kondolencyjna, do której można się wpisywać aż do pogrzebu. Do księgi już wpisał się prezydent Andrzej Duda. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy i odbędzie się z pełnym ceremoniałem.

Jan Olszewski był premierem w latach 1991-1992, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego i uznanym prawnikiem. Zasłynął jako obrońca opozycjonistów w procesach politycznych za czasów PRL. Gdy zmarł, miał 88 lat.

Mat. pras., el, fot. prezydent.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze