policja mandaty fot. policja

Słupca: Był na kwarantannie, ale poszedł na zakupy

Pewien mieszkaniec Strzałkowa był objęty zakazem opuszczania domu po przyjeździe z zagranicy ze względu na kwarantannę. Ale najwyraźniej nie mógł się powstrzymać przed wyjściem do sklepu. I teraz zapłaci mandat.

2 kwietnia funkcjonariusze Posterunku Policji w Strzałkowie otrzymali właśnie taką wiadomość, więc wybrali się z wizytą do mężczyzny, by sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Nie mogli skontaktować się z osobą telefonicznie, nikt też nie otwierał drzwi mieszkania. Okazało się, że mimo kwarantanny mężczyzna rzeczywiście wybrał się na zakupy i to dlatego nie było go w domu.

Zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami wprowadzonymi w czasie stanu epidemii w Polsce mężczyzna zostanie ukarany.

Policjanci wykonali stosowną dokumentację celem sporządzenia wniosku o ukarania z art. 116 Kodeksu Wykroczeń. Specjalną notatkę przesłali również do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy.

KWP, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Kris
Kris

I tak się kończy ściąganie barachła z zagranicy. Jak nie potrafi siedzieć na tyłku to pp co wracał skoro tak dobrze mu było w innym kraju.

Kruk
Kruk

Wielcy niemcy jak im tak dobrze za granica ile to nie zarabiaja to po co wracaja szpitale zapelniac niech tam siedza a nie jak epidemia to wielce o Polsce sie przypomnialo.