Lewica SLD

SLD zapewnia, że będzie walczyć o emerytury dla byłych wojskowych

Lewicowa koalicja przedstawiła dzisiaj w Poznaniu swoich kandydatów w Wielkopolsce, którzy będą mieli dać jej zwycięstwo w nadchodzących wyborach.

Oficjalnie do wyborów politycy wystartują z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest to związane z progiem wyborczym, którzy umożliwia dostanie się do sejmu. Startując z list partii, lewica będzie musiała zdobyć pięć procent poparcia, żeby pojawić się w sejmie. Zgodnie z sondażami nie powinno z tym być problemu. W przypadku startu jako koalicja, musieliby osiągnąć osiem procent poparcia, co według mniej optymistycznych sondaży może być wyzwaniem.

“Jedynką” w Poznaniu została Katarzyna Ueberhan (Wiosna), w Koninie Paulina Nowak (Razem), w Pile Dariusz Standerski (Wiosna), a z Kalisza wystartuje Wiesław Szczepański (SLD). Lewica konsekwentnie stawia na równość we wszystkich możliwych aspektach oraz walkę ze zmianami klimatu. Konkretów na chwilę obecną nie ma zbyt wiele. Jak zdradził Standerski pomysły SLD na zmiany w Polsce mają zostać zaprezentowane podczas konwencji programowej, która odbędzie się 24 sierpnia w Warszawie.

Wiadomo, że pojawią się wśród nich postulaty, które mają uzdrowić służbę zdrowia; poprawić infrastrukturę (Szczepański wspomniał tutaj o drogach S10, S11, S15 i S25) oraz pomóc walczyć ze zmianami klimatu.

Jak zdradził Romuald Ajchler (startuje z Piły, z drugiej pozycji) SLD będzie również dążyć do zapewnienia emerytur byłym wojskowym na odpowiednim poziomie, po tym jak w Sejmie pojawił się projekt dotyczący ich obniżenia. Zmiana wysokości emerytur miałaby dotyczyć osób, które pracowały w organach zaliczanych przez IPN do “organów bezpieczeństwa państwa totalitarnego”. – Jesteśmy temu przeciwni. Uważamy, że w tamtym czasie żołnierze podpisywali kontakt z państwem i państwo musi być odpowiedzialne za to, co dzisiaj się z tymi żołnierzami dzieje – wyjaśnił Ajchler. Dodatkowo w kontekście emerytur pojawił się postulat umożliwienia ich dziedziczenia przez jednego ze współmałżonków w przypadku śmierci drugiego. 

7
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Małgorzata Jasińska
Gość
Małgorzata Jasińska

Zobaczymy czy nie jest to kiełbasa wyborcza. Po wielu latach macie znowu szansę zaistnieć. Nie zmarnujcie jej.

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Małgorzata Jasińska POdobno będą walczyć aby każdy tęczowy dostał 1500zl miesięcznie , by nie dotykał dzieci , a miał na gumfaceta.Ps . Przy okazji zapytam jak tam Mister Gay 🔪🧖‍♂️

Małgorzata Jasińska
Gość
Małgorzata Jasińska

Edward Szwec 🤮

Małgorzata Jasińska
Gość
Małgorzata Jasińska

Edward Szwec Tęczowi nie tykają dzieci. Widzę że masz swoje poślij je na religię to zobaczysz kto gwałci dzieci.😬

Dawid Stolarek
Gość
Dawid Stolarek

Teraz nie otrzymują????

TenPoznan
Gość
TenPoznan

Dawid Stolarek pojawił się projekt w Sejmie, który ma im te emerytury znacząco obniżyć (co nie znaczy, że zostanie przeglosowany). SLD chce, żeby pozostały na obecnym poziomie.

ja
Gość
ja

całe szczęście że nawet nie wejdą do sejmu