Reklama

Ślady – spacer w poszukiwaniu zaginionego czasu

Grupa przewodników PoPoznaniu zaprasza na jeden z bardziej niezwykłych spacerów. 12 stycznia będzie można dwa razy wybrać się na poszukiwanie zaginionego czasu…

Podczas dwóch spacerów – o godzinie 10.00 i o 15.00 – ich uczestnicy pod wodzą przewodnika Piotrka będą mogli wspólnie poszukać śladów dawnego Poznania. Piotrek będzie czekał na wszystkich chętnych przed klasztorem Karmelitów Bosych przy ul. Działowej. Zakończenie wycieczki odbędzie się przy klasztorze Dominikanów.

A jakich śladów będą szukać uczestnicy wycieczek? Takich, których na co dzień nie dostrzegamy albo mijamy obojętnie, nie zdając sobie sprawy z tego, że tuż obok kryje się fragment życia sprzed stu i więcej lat: niewielki napis po niemiecku, niepasujący do reszty kawałek budynku, dekoracja ukryta gdzieś wysoko nad ulicą. To detale i miejsca, które wołają do nas: “zatrzymaj się, posłuchaj mojej historii, jesteśmy śladami dawnego Poznania”.

Miłośnicy Poznania sprzed wieków mają więc niepowtarzalną okazję na poszukiwanie zaginionego czasu pod wodzą profesjonalisty – warto więc wybrać się na tę wycieczkę, posłuchać opowieści i dostrzec ślady miasta, którego już nie ma…

Wycieczka odbywa się w konwencji “free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

PoPoznaniu.pl, el

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar