Skradziona motorówka odzyskana po trzech dniach. „Złodzieje podjechali samochodem z hakiem”

odzyskana motorówka fot. policja Rawicz

Rawiccy policjanci odzyskali motorówkę skradzioną kilka dni temu z posesji. Złodzieje wystawili bramę, podjechali samochodem z hakiem i zabrali łódź wartości 35 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych.

Do kradzieży doszło 27 listopada.
„Zostaliśmy powiadomieni przez właściciela łodzi motorowej, że ktoś uprzednio wystawiając bramę zamykającą teren posesji wykradł ją” – informują rawiccy policjanci. – „Pokrzywdzony rawiczanin skradzione mienie, czyli łódź wraz z silnikiem oraz przyczepką służącą do jej transportu oraz wędkami wycenił na kwotę 35 tysięcy złotych”.

Funkcjonariusze zaczęli zbierać informacje i dowody – a na rozwiązanie zagadki potrzebowali zaledwie… trzech dni. Ustalili, że łódź została skradziona około 4 nad ranem, a podejrzani o kradzież są trzej mieszkańcy Rawicza w wieku od 31 do 35 lat.
„Sprawcy już wcześniej zaplanowali kradzież” – wyjaśniają rawiccy policjanci. – „Pod teren posesji podjechali samochodem z hakiem tak, aby podczepić swój łup i go wywieźć. Złodzieje mieli również odbiorców skradzionego towaru. Motorówka z przyczepką oraz wędkami została sprzedana dwóm braciom z powiatu górowskiego za kwotę 3 tys. zł. Paserzy doskonale zdawali sobie sprawę, że nie mogą postawić skradzionej łodzi na terenie posesji i wywieźli ją na teren powiatu leszczyńskiego. Tam swojego znajomego, nie wtajemniczając w szczegóły, poprosili o przechowanie skradzionego sprzętu”.

Ale mimo tak skrupulatnie przemyślanego planu kradzieży i ukrycia łodzi rawiccy policjanci i tak znaleźli łódź, a później zatrzymali podejrzanych o jej kradzież. Rawiczanie usłyszeli zarzut kradzieży, za który im grozi do 5 lat więzienia. Bracia z powiatu górowskiego w wieku 30 i 31 lat usłyszeli zarzut paserstwa, za co grozi im do także do 5 lat więzienia.

Motorówka już wróciła do właściciela, który nie ukrywał zadowolenia – i oficjalnie w mediach społecznościowych oraz w mailu wysłanym na adres komendy podziękował policjantom za zaangażowanie w realizację sprawy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: