Sklepy meblowe jednak będą otwarte?

Premier Mateusz Morawiecki fot. KPRM
Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego 9 listopada o 9.30 rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej.

„Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży” – poinformowała KPRM.

Obecnie zgodnie z wprowadzonymi i obowiązującymi od dziś obostrzeniami, sklepy meblowe mają być zamknięte, ale w pierwszej wersji rozporządzenia miały być otwarte i jeszcze wczoraj cała branża zapraszała do siebie klientów. Zakaz działalności sklepów meblowych został dodany w ostatniej chwili.

Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że może zostać odwołany. Czy sprawiły to lawinowe protesty klientów – czy nacisk branży? Właściciele sklepów meblowych i firm produkujących meble protestowali przeciwko zamykaniu sklepów twierdząc, że ryzyko zakażenia jest takie samo jak w markecie spożywczym, a nawet mniejsze – ze względu na specyfikę oferowanego towaru w sklepach meblowych jest mniej klientów. Tymczasem markety mogą być otwarte, a sklepy meblowe nie – nie mówiąc już o otwartych marketach budowlanych, które przecież w dużej mierze oferują towar podobnego rodzaju, co sklepy meblowe.

Najwyraźniej ich argumentacja przekonała premiera, bo w poniedziałek rozpoczną się rozmowy.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: