Skandal w Sejmie! Marszałek Witek zawiadamia prokuraturę

Grzegorz Braun fot. Adrian Grycuk

Chodzi o zachowanie posła Grzegorza Brauna, który z mównicy sejmowej krzyknął do ministra Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał”. Prowadząca obrady Małgorzata Kidawa-Błońska natychmiast zarządziła przerwę, a poseł został wykluczony z obrad.

Poseł słynie ze wspierania ruchów antyszczepionkowych i nazywania szczepionek eksperymentami medycznymi. I to własnie z powodu szczepień zagroził ministrowi Niedzielskiemu. Zachowanie posła Konfederacji większość parlamentarzystów oceniła jednoznacznie jako niedopuszczalne, obrzydliwe i żenujące. Nikt też nie miał wątpliwości, że należy wykluczyć Grzegorza Brauna z dalszych obrad.

Jednak wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek kłopotów posła.
„Słowa posła Brauna skierowane do ministra Niedzielskiego to już nie jest obniżenie standardów parlamentarnych, ale wprowadzenie do Sejmu gróźb karalnych i przemocy” – napisała w mediach społecznościowych wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. – „Tą sprawą musi zająć się Prezydium Sejmu, a przede wszystkim prokuratura”.

Marszałek Elżbieta Witek już zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury.
„Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę” – napisała w mediach społecznościowych. – „Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury”.

Podziel się: