Silny wiatr w całej Wielkopolsce. Do 100 km na godzinę!

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

W całej Wielkopolsce może mocno powiać. Silnego wiatru można się spodziewać 17 lutego od godziny 18.00. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla regionu. Jedynie na południu powieje nieco słabiej.

Dla powiatów leszczyńskiego, gostyńskiego, rawickiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje pod 17 lutego, od godziny 19.00 do 18 lutego do godziny 6.00 rano. Wiatr powieje ze średnią prędkością do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

W pozostałej części Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.
„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu” – podaje IMiGW. – „Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy. Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem”.

Silny wiatr może wystąpić już 17 lutego o godzinie 18.00 i będzie wiał do 18 lutego, do 9.00 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Podziel się:

Ostatnio dodane: