Scena Robocza zaprasza: Nie mów nikomu

„Nie mów nikomu” to tytuł spektaklu w reżyserii Adama Ziajskiego, który 16 listopada będzie można obejrzeć w Scenie Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej. To niezwykły spektakl, w niezwykły sposób pokazujący otwarcie się na drugiego człowieka.

Na czym polega niezwykłość? Spektakl inspirowany osobistym doświadczeniem twórców w kontaktach z osobami niesłyszącymi, a także reportażem Anny Goc pt. „Głusza”. Grany jest w języku migowym z polskimi napisami.

Sam Adam Ziajski pisze o nim tak: „..Chciałbym krzyknąć: wybieram milczenie! Ale jak tu wykrzyczeć takie wyznanie?
Dzisiaj nawet zwykła rozmowa z dawno niewidzianym znajomym może przypominać taniec saperów na polu minowym. Dookoła wszystko spsiało. Bardzo mnie to smuci i martwi. Długo myślałem nad tym, kogo bym upoważnił do zabrania głosu w tej sprawie. Wybrałem ludzi głuchych. To najbardziej wykluczona grupa społeczna. Wydało mi się to bardzo istotne również z teatralnego punktu widzenia. Bo język migowy jest niezwykle choreograficzny. Trójwymiarowy”.

Scenariusz i reżyseria: Adam Ziajski
Występują: Jacek Frąckowiak, Zofia Mądra, Kazimierz Mądry, Piotr Nowak, Dominika Mroczek – Dąbrowska, Agnieszka Maria Turek, Adam Ziajski
Wideo: kolektyw wooom visuals
Dźwięk: Maciej Frycz
Kostiumy i scenografia: Grupa Mixer
Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza
Premiera: 25 XI 2016

Spektakl można zobaczyć 16 listopada o godzinie 19.00 w Centrum Rezydencji Teatralnej przy ulicy Grunwaldzkiej.

Podziel się: