Scena nad Rusałką zaprasza na cztery koncerty w Poznaniu!

Scena nad Rusałką Julia Rover Rat Kru fot. Sławek Wąchała

13 lipca od 19.30 Milito | Faustyna Maciejczuk, a 14 lipca od 20.30 – wyjątkowo – Franek Warzywa & Młody B | Ikarvs, koncert przełożony z powodu burzy. Plenerowa Scena nad Rusałką zaprasza na koncerty!

Zgodnie z planem w czwartek, 13 lipca usłyszymy o 19.30 Milito – wykonawcę, który chce zmieniać otaczający go świat poprzez mówienie o męskiej wrażliwości.
“Przestrzeń muzyczna, nad którą obecnie pracuje, to znalezienie artystycznego języka wypowiedzi na temat męskiej wrażliwości w ramach kultury popularnej. Wierzy w męską wrażliwość i to, że mówienie o niej zmieni życie wielu jednostek na szczęśliwsze poprzez odblokowanie potencjału, który w tym momencie często więdnie pod naporem stereotypów i wzorów zawstydzających i ośmieszających emocjonalność mężczyzn” – mówi sam o sobie.

Jego zdaniem łamanie stereotypów jest w stanie zmieniać świat na lepsze, pozwalać mężczyznom być sobą: najlepszym, nieomylnym, powściągliwym i nieprzystępnym.

Podczas drugiego koncertu 13 lipca wystąpi Faustyna Maciejczuk – wokalistka, autorka tekstów, producentka, skrzypaczka i wizjonerka. Zadebiutowała w 2021 roku minialbumem “Przebudzenie”, wydanym nakładem FONOBO Label. Zgromadzone na nim utwory niosą bezpretensjonalne przesłanie – nigdy nie dorośnij. Jesienią kolejnego roku Faustyna wydała album niekonceptualny “baby blue”, który skupia się wokół tematu nauki wyrażania oraz akceptacji człowieczeństwa i poszukiwania odpowiedzi na temat tego, czym jest strefa komfortu, jak z niej wyjść przełamując swoje lęki czy jak ją docenić, uszanować, pielęgnując poczucie miłości do samej siebie. Pewna siebie i zdeterminowana, oryginalna, wrażliwa i z poczuciem humoru przyciąga miłośników niestandardowej muzyki z całego świata.

Z kolei w piątek, 14 lipca o 20.30 zagra Franek Warzywa & Młody B – internetowy influencer, który istnieje w kontrze do hermetycznego środowiska i ograniczonego pola odbiorców rynku sztuki i kultury w Polsce. Główną przestrzenią komunikacji Franka są media społecznościowe takie jak TikTok, YouTube, Instagram i Spotify, a w swoich wypowiedziach wykorzystuje różnorodne środki wyrazu, takie jak wideo, animacja 3D, muzyka, grafika, czy nawet otwarcie krytykowane przez niego malarstwo. Ważne jest tworzenie realnej relacji zachęcającej widzów i odbiorców do aktywnej partycypacji w procesie twórczym. Za muzykę duetu odpowiada Młody Budda: tajemniczy producent i multiinstrumentalista z jazzowym wykształceniem i zajawką ornitologiczną. Dla Franka Warzywa istotne są trzy kwestie: zdrowy styl życia, sztuka partycypacyjna i uśmiech na buzi.

Na kolejnym koncercie wystąpi Ikarvs, duet z Warszawy, tworzący muzykę elektroniczną, w której łączą klimat mrocznego disco z energicznymi rytmami świata latynoskiego i afrykańskiego. Ich utwory były wydane pod szyldem Oramics, Akasha MX Records, Hupupa Records, Otake Records czy DowntempoLove, trafiły również na playlisty Spotify.
Ich live act to zarówno dzika improwizacja instrumentalno-wokalna, jak i taneczny set elektroniczny, wzbogacony o zmodulowane pętle oraz transowe improwizacje gitarowe.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda, a koncerty można też oglądać na profilu fundacji na Facebooku. Portal TenPoznan.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów.

Podziel się: