Samochód wpadł do rzeki w Wielkopolsce. Co tam się wydarzyło?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kierowca samochodu osobowego jadący ulicą Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, stracił panowanie nad autem i wjechał do płynącego po sąsiedzku Ołoboku.

Do wypadku doszło 9 czerwca po godzinie 7.00 rano, jak informuje portal “wlkp24 INFO”. Według ustaleń policji samochód marki Volkswagen Tiguan jechał od strony ulicy Grunwaldzkiej w kierunku zalewu Piaski-Szczygliczka. Na ulicy Limanowskiego, na łuku drogi, 22-letni kierowca auta, mieszkaniec powiatu kaliskiego, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki.

Kierowca i 21-letnia pasażerka wydostali się z samochodu o własnych siłach i nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu, co sprawdzili ratownicy pogotowia ratunkowego, jednak na wszelki wypadek zabrano ich do szpitala na badania.

Jak się jednak okazało – kierowca samochodu miał w organizmie około 0,7 promila alkoholu w organizmie, jak powiedziała portalowi podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna za prowadzenie pod wpływem alkoholu i stworzenie zagrożenia stanie przed sądem.

Podziel się: