Sala Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu już po remoncie. “To technologiczny skok”

Dariusz Grodziński, drektor CKiS w Kaliszu, marszałek Marek Woźniak i radny Andrzej Pichet fot. UMWW

Po kompleksowym remoncie ponownie została otwarta sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. – Przeprowadzone prace to technologiczny skok, który pozytywnie zaskoczy odbiorców kultury odwiedzających to miejsce – powiedział na otwarciu marszałek Marek Woźniak.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jest jednostką marszałkowską i to właśnie środkom z budżetu województwa wielkopolskiego możliwy był remont sali widowiskowo-kinowej i jej zaplecza oraz holu głównego w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Był to pierwszy kompleksowy remont po kilkudziesięciu latach użytkowania sali – poprzedni przeprowadzono w latach 1985-89.

– Nadszedł czas, żeby zainwestować w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu – mówił w ubiegłym roku marszałek Marek Woźniak. – W subregionie kaliskim ostatnio inwestowaliśmy w pałac Radziwiłłów w Antoninie, duże środki unijne inwestujemy w pałacu w Lewkowie, trwa modernizacja Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Możemy powiedzieć, że wszystkie instytucje kultury, które są w naszej jurysdykcji, otrzymują środki finansowe na modernizację.

Inwestycja kosztowała prawie 7,5 mln zł i była podzielona na cztery etapy: w pierwszym przeprowadzono kompleksowy remont sali widowiskowo-kinowej, holu głównego, kasy głównej oraz zaplecza sali widowiskowo-kinowej wraz z dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w drugim wyremontowano fotele kinowe, a w trzecim i czwartym kupiono nowoczesny system elektroakustyczny i innowacyjne oświetlenie sceniczne. 28 sierpnia oficjalnie oddano salę do użytku po remoncie.

– Mnie marzy się jeszcze, aby oprócz wnętrz wyjść z pracami na zewnątrz tego zabytkowego obiektu – powiedział marszałek. – To będzie oczywiście zależne od naszych możliwości finansowych. Wydatki inwestycyjne i na działalność bieżącą w naszych placówkach kultury stale rosną. To mądrość Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, który kulturę traktuje bardzo poważnie.

Remont i nowe wyposażenie otwiera nowe możliwości, jeśli chodzi o organizację wydarzeń w sali, z czego bardzo cieszy się Dariusz Grodziński, dyrektor CKiS w Kaliszu. W nowych wnętrzach będzie możliwość organizacji wydarzeń, jakie wcześniej nie były możliwe.
– Po otwarciu sali będziemy działać na 120 procent – zapewnił dyrektor i na dowód pokazał przygotowany już bogaty program na nadchodzący sezon. – Jesteśmy wielką fabryką kultury w Kaliszu i południowej Wielkopolsce.

Źródło: UMWW

Podziel się: