sobota, 24 lutego, 2024

Ruszył przetarg na przebudowę DW194. Będą utrudnienia w ruchu!

“Trwa postępowanie przetargowe na rozbudowę DW nr 194 w Ligowcu” – poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Rozbudowa cieszy, ale oznacza też spore utrudnienia dla kierowców.

Droga wojewódzka nr 194 zostanie rozbudowana na odcinku – węzeł S5 Gniezno Południe (była droga krajowa nr 5) w m. Ligowiec wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu i budową nowych wiaduktów nad linią kolejową nr 395 Zieliniec-Kiekrz, jak podaje WZDW. Obecny wiadukt w Bogucinie ma już swoje lata i nie spełnia aktualnych norm technicznych, więc nadaje się jedynie do wyburzenia.

Ale brak tego obiektu oznacza duże utrudnienia dla kierowców z rejonu Kobylnicy i Pobiedzisk, bo to oni głównie korzystają z tej trasy. Mimo że wykonawca będzie musiał wybudować obiekt tymczasowy na czas budowy nowego wiaduktu, to jednak ruch na nim będzie się mógł odbywać jedynie wahadłowo. Kierowcy muszą się przygotować na dwa lata utrudnień – bo tyle czasu ma potrwać budowa nowego wiaduktu.

Termin składania ofert dla chętnych do udziału w przetargu upływa 8 lutego. WZDW ma nadzieję, że do połowy roku uda się podpisać umowę z wykonawcą – o ile przetarg przebiegnie sprawnie i i nie będzie odwołań. Jeśli tak się stanie, to nowy obiekt będzie gotowy za dwa lata, czyli w połowie 2026 roku.

Źródło: WZDW
Strona głównaPoznańRuszył przetarg na przebudowę DW194. Będą utrudnienia w ruchu!