Ruszył nabór do kolejnej edycji „Kulis kultury”

Studio wyremontowane dzieki Kulisom kultury w MGOK w Buku, fot. Ewa Szurkowska, UMWW

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza domy kultury oraz biblioteki z całego regionu do konkursu „Kulisy kultury”. Budżet programu wynosi 3 mln zł, a placówki mogą otrzymać nawet do 150 tys. zł.

– Przy nierzadko ograniczonych budżetach samorządów, inwestycje związane z kulturą czekają czasami długimi latami, aby znalazło się na nie odpowiednie zasilenie finansowe – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Tymczasem jest taki moment, kiedy prace remontowe i modernizacyjne po prostu trzeba zrealizować. I to jest możliwe, jeśli zsumujemy środki finansowe gminne i województwa.

W „Kulisach kultury”, które mają właśnie trzecią edycję, mogą wystartować ze swoimi projektami zarówno domy kultury, jak i biblioteki, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 150 tys. zł. Dotacja otrzymana przez placówkę może pokryć do 70 procent kosztów projektu.

– Zależy nam na tym, aby wielkopolska kultura miała właściwe warunki funkcjonowania, żeby jej odbiorcy i wykonawcy mieli pełen komfort – podkreśla Marek Woźniak.

Nabór zgłoszeń już się rozpoczął i potrwa do 28 lutego. Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch edycjach „Kulis kultury” dofinansowanie uzyskało 97 zadań, które kosztowały 6 mln zł. Wśród nich było 26 projektów inwestycyjnych i 71 remontowych, takie jak przebudowa kina „Hel” w Pleszewie, modernizacja sceny Sali Zbąszyńskiego Centrum Kultury, adaptacja dworca PKP na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku czy powstanie studia muzycznego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: