Rusza przebudowa ul. Palacza

Podziel się!

Rozpoczyna się remont ul. Palacza na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Podchorążych. Od poniedziałku, 5 listopada, do zakończenia budowy, planowanego na połowę roku 2019, wprowadzona zostanie w tym rejonie tymczasowa organizacja ruchu.

Remont ul. Palacza odbędzie się na odcinku około 750 m, a ulica zachowa swój dotychczasowy, jednojezdniowy oraz dwupasmowy charakter. Wymianie podlegać będzie nawierzchnia jezdni, chodników, zjazdów i miejsc postojowych.

Ponadto rewaloryzacji poddane zostaną pasy zieleni, wykonane zostaną nowe nasadzenia uzupełniające w postaci drzew, krzewów i bylin, a obraz ulicy uzupełnią nowe ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci.

W ramach remontu przewidziano też uspokojenie ruchu – powstaną progi zwalniające w formie wyniesionych skrzyżowań z ulicami poprzecznymi. Inwestycja obejmie również przebudowę odwodnienia ulicy.

Organizacja ruchu

Przez cały czas trwania prac remontowych zachowana zostanie możliwość dojazdu i dojścia do posesji zlokalizowanych przy ul. Palacza, a ruch tranzytowy do ul. Grunwaldzkiej zostanie poprowadzony objazdami – przez ulice Arciszewskiego, Promienistą, Grochowską, Ściegiennego, Taczanowskiego i Jugosłowiańską. Ruch od ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Arciszewskiego zostanie poprowadzony ulicami Grunwaldzką oraz Grochowską.

W środę, 7 listopada, na odcinku od ul. Podchorążych do ul. Gwiaździstej rozpoczną się roboty na chodniku, terenach zielonych i zjazdach na posesje. Prace poza jezdnią będą prowadzone w sposób umożliwiający ruch pieszych..

W etapach prowadzone będą prace na jezdni. Rozpoczną się one w poniedziałek 12 listopada. W pierwszej kolejności realizowane będą roboty instalacyjne na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Olszynka.

Autor: UMP


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar