Rusza kolejny remont w Poznaniu. Będzie zmiana w organizacji ruchu

roboty drogowe fot. ZDM

Przebudowa ulic Rubinowej i Ametystowej oraz budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Miętowej. Mieszkańcy Umultowa od 21 listopada muszą się nastawić na sporo utrudnień i zmianę organizacji ruchu w całej okolicy.

„Już 21.11 ul. Miętowa na odcinku od ul. Diamentowej do ul. Nadwarciańskiej wraz z krótkim odcinkiem ul. Nadwarciańskiej, sąsiadującym ze skrzyżowaniem z ul. Miętową, zostaną zamknięte dla ruchu” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Wykonawca robót budowlanych w pierwszych tygodniach realizacji inwestycji będzie tam prowadził prace związane z kanalizacją deszczową. Mimo zamknięcia możliwy będzie dojazd do posesji zlokalizowanych przy tych odcinkach ulic”.

Kierowcy jadący od ul. Naramowickiej do ul. Nadwarciańskiej i posesji o numerach od 50 do 56 przy ul. Miętowej będą musieli jechać ulicami Miętową, Szałwiową i Skrzypową. Tymi samymi ulicami poprowadzony zostanie objazd w przeciwnym kierunku.

Z kolei na początku przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Rubinowej i Ametystowej.
„Te osiedlowe ulice obecnie nie tylko nie posiadają odpowiedniego odwodnienia, lecz również są nieutwardzone i nie mają chodników” – wyjaśnia PIM. – „Po przebudowie zyskają nową nawierzchnię z kostki betonowej – w sumie na odcinku ok. 520 metrów. Jezdnia będzie liczyć pięć metrów szerokości, a dla pieszych przewidziane są szerokie na dwa metry chodniki. W ramach inwestycji powstanie nowe oświetlenie, planowana jest też budowa kanału technologicznego na całej długości ulic”.

Zakończenie tych prac jest przewidziane na początku III kwartału 2023 roku.

Podziel się: