Rusza Cavaliada!

Halowy Puchar Polski WKKW, powożenie zaprzęgami czterokonnymi, zawody w woltyżerce sportowej i Pawilon Polskiej Hodowli – 29 listopada zaczyna się Cavaliada.

Cavaliada Poznań CSI4*-W to wielkie święto jeździectwa – wyjątkowe emocje i zmagania sportowe na najwyższym poziomie. W tym roku po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Poznańskie odbędą się zawody w skokach przez przeszkody w randze 4-gwiazdek.

Publiczność będzie mogła też podziwiać zawodników podczas rywalizacji w: Halowym Pucharze Polski WKKW, Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, Halowym Pucharze Polski w Paraujeżdżeniu, Ogólnopolskich Zawodach Ujeżdżeniowych (na poziomie Małej Rundy), CSI1* oraz CSIYH (zawody dla młodych koni), Cavaliadzie Future, Zawodach w Woltyżerce Sportowej.

Nie zabraknie też oczywiście ulubionych stref kibiców: Cavaliady Expo, Horse&Business Academy, Pawilonu Polskiej Hodowli oraz Meet the Stars. W strefie gwiazd w piątek, 30 listopada, o 16.30 będzie można spotkać się z Katarzyną Zawalską Furtak z kanału Horseprinceski, a o 17.30 z Bartłomiejem Kwiatkiem i Piotrem Mazurkiem.

W sobotę o 11.00 rozpocznie się spotkanie z Filipem Lewickim, Adamem Grzegorzewskim, Janem Bobikiem i Maksymilianem Wechtą. O 13.00 w wywiadzie na żywo będzie można posłuchać Alana Davisa. O 14.15 rozpocznie się spotkanie z Pawłem Warszawskim, Mateuszem Kiempą i Joanną Pawlak, o 14.45 z Aleksandrą Szulc, Alanem Davisem i Iloną Janas, a o 18.00 z Martinem Fuchsem i Andrzejem Opłatkiem. Ostatnie odbędzie się spotkanie z Jarosławem Skrzyczyńskim – rozpocznie się o 19.30. Niedziela to dwa spotkania: o 11.00 z Philippem Weishauptem i Pawłem Jurkowskim, a w samo południe wywiad na żywo z rodziną Lewickich: Markiem Lewickin, Małgorzatą Ciszek-Lewicką oraz Filipem Lewickim.

Cavaliadę warto także odwiedzić z dziećmi. Choćby ze względu na wspaniałe konne show, które przeniosą w świat jeździectwa. Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego zaprezentuje pokaz musztry oraz odbędą się inscenizacje prezentujące historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz dzieje Powstania Wielkopolskiego. A podczas zawodów w woltyżerce będzie można z bliska przekonać się na własne oczy jak trudne są akrobacje gimnastyczne wykonywane na końskim grzebiecie.

Dzieci będą mogły podziwiać także umiejętności najmłodszych zawodników startujących na kucach w skokach przez przeszkody i spróbować przejażdżki na takim właśnie kucu. A z okazji obchodów 100. rocznicy niepodległości Cavaliadzie będzie towarzyszyła Narodowa Wystawa Rolnicza, organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Będzie można na niej obejrzeć urządzenia i maszyny rolnicze, a także zwierzęta z polskich hodowli, w tym polskie rasy koni i kuców.

Bilety w cenach od 35 do 109 zł jeszcze można kupić w kasach MTP, jednak na sobotnie wieczorne atrakcje bilety już się skończyły. Można natomiast jeszcze kupić karnet na całą Cavaliadę.

MTP, el