Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma na MTP

Budma 2023 fot. UMP

Wszystko, co najnowsze i najciekawsze w budownictwie, z naciskiem na oszczędności ciepła i energii oraz rozwiązania przyjazne środowisku. W Poznaniu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma na MTP.

Targi rozpoczęły się 31 stycznia i otworzył je prezydent Jacek Jaśkowiak.
– Za nami trudny dla wszystkich okres pandemii, obecnie natomiast odczuwamy skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę, wysokie ceny materiałów budowlanych czy energii – mówił. – Ale ten kryzys to także wielka szansa. Jako miasto pokazujemy, że mimo wszystkich tych trudności możemy ukończyć trwające już inwestycje i planować nowe. Dla branży to z kolei impuls do szukania nowych, bardziej energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań dla budownictwa. Zachęcam do dalszego inwestowania w naszym mieście i życzę udanych spotkań biznesowych.

Dążenie do energooszczędnych rozwiązań widać wśród firm nagrodzonych w konkursie Złoty Medal Grupy MTP – zdecydowana większość z nich postawiła na ekologię, ergonomię i rozwiązania smart, odpowiadając tym samym na potrzeby rynku. Przy czym rynku nie tylko dużych firm, ale też indywidualnych inwestorów, marzących o domku z ogródkiem.

Warto zajrzeć na Monteriadę, czyli pokazy na żywo montażu wyrobów stolarki okiennej, które odbywają się podczas pierwszych 3 dni targów. Montowane są m.in. okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz brama garażowa, a organizatorzy przy okazji pokażą, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram oszczędzać ciepło w domu.

Będą też pokazy pracy rozmaitych narzędzi na żywo, warto także zajrzeć do strefy grupy Prace Wykończeniowe, zrzeszającej wykonawców, inwestorów, producentów i pasjonatów, w ramach której odbędą się szkolenia praktyczne, prezentacje technologii, materiałów budowlanych i narzędzi stosowanych w pracach wykończeniowych. Z kolei w Strefie Ognia odwiedzający będą mogli zapoznać się z różnorodnością kominkowego ognia i uzyskać porady od specjalistów z branży kominkowej, a także zobaczyć, jak się buduje piec kaflowy i kuchnię kaflową.

Na Budmie będą się też odbywały warsztaty z układania mozaiki z Pracownią Lubosza Karwata, będzie działała strefa porad budowlanych, warto także zajrzeć na konferencje: „Drewno – budowlanym materiałem przyszłości” oraz „Zero, a cieszy” – to spotkanie z ekspertami projektującymi i budującymi indywidualne domy zero-energetyczne oraz właścicielami takich budynków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: