Rozpoczął się Poznań Ice Festival!

Poznań Ice Festival 2022 konkurs małej rzeźby fot. Sławek Wąchała

Trzydniowe zmagania mistrzów lodowej rzeźby właśnie ruszyły – festiwal rozpoczął się 9 grudnia od konkursu małej rzeźby, a tematem przewodnim było „Kino”. Zobaczcie zdjęcia Sławka Wąchały i Ewy Malickiej!

W festiwalu bierze udział 24 rzeźbiarzy z 12 krajów świata – w ciągu trzech dni trwania festiwalu wezmą udział w trzech konkurencjach. Konkurs małej rzeźby, który wystartował 9 grudnia o 16.00, jest pierwszym z nich. Każda drużyna zajmuje jedno z 12 stanowisk i można na żywo podziwiać, jak pracują.

Na stanowisku nr 1 pracują Kee Gawah i John Yong (Malezja), nr 2 Damian Wiśniewski i Michał Mizuła (Polska), nr 3 Ross Baisas i Angelito Mabras Baban (Filipiny i USA), nr 4 Bogdan Kutsevych i Yuriy Kosterion (Ukraina), nr 5 Vaclav Lemon i Roman Mikuś (Czechy), nr 6 Bruno Fleurit i Max Rutgers (Hiszpania), nr 7 Krzysztof Wiza i Mariusz Opoka (Polska), nr 8 Piotr Boroń i Lucyna Kujawa (Polska), nr 9 Larry MacFarlane i Julio Martinez (Meksyk i Kanada), nr 10 Manoj Khorugdharry i Nathan McKeough (Kanada), nr 11 Monika Holleczek i Marek Szewczyk (Polska i Niemcy) i nr 12 I Made Sutama i Paulius Orlovas (Indonezja i Litwa).

10 grudnia uczestnicy zmierzą się w konkursie Speed Ice Carving, czyli jak najwierniejszemu i najszybszemu wyrzeźbieniu otrzymanego wzoru, a 11 grudnia – w konkursie dużej rzeźby. To najbardziej monumentalna i widowiskowa konkurencja, podczas której zawodnicy wykonują i prezentują własne projekty.

Warto dodać, że w tym roku pogoda sprzyja miłośnikom lodowych rzeźb – do 22 grudnia synoptycy przewidują ujemne temperatury i śnieg. Rzeźby więc nie stopnieją zbyt szybko, a padający śnieg tylko doda im uroku.

Lodowe rzeźby można w tym roku oglądać na Międzynarodowych Targach Poznańskich od strony wejścia wschodniego, ul. Głogowska 14. Wstęp wolny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: