Rozkochują kobiety i wyłudzają pieniądze. Dwa kolejne śledztwa policji

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Przedsiębiorca, amerykański żołnierz, lekarz, inżynier. Tak najczęściej przedstawiają się kobietom oszuści z internetu, ostrzegają gnieźnieńscy policjanci. A gdy już je rozkochają, wtedy proszą o pieniądze…

Policjanci z Gniezna prowadzą właśnie dwie takie sprawy.
„Pokrzywdzone to mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego. Obie padły ofiarą internetowych oszustów” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – „W ciągu kilkunastu tygodni przestępcy rozkochali je i nakłonili do wpłacenia na podane konto mnóstwa pieniędzy. Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców, ich zatrzymaniem i przestrzegają wszystkie kobiety przed oszustami matrymonialnymi”.

Funkcjonariusze przypominają kobietom, na co trzeba uważać, gdy na którymś z portali internetowych odezwie się do nich „przedsiębiorca, amerykański żołnierz, lekarz, inżynier” – bo za przedstawicieli tych właśnie zawodów najczęściej podają się oszuści. Mężczyzna szybko twierdzi, że trafił na kobietę swojego życia, mimo że nigdy przecież nie widział jej na oczy, zapewnia ją także, że kocha.

Wszystko to prowadzi do rozkochania kobiety w sobie, a wtedy zaczynają się prośby o pieniądze. Oszuści liczą, że zakochana kobieta przyjmie nawet najbardziej absurdalne tłumaczenie i zrobi wszystko – bo jest zakochana. A dla uśmierzenia jej ewentualnego niepokoju tłumaczą, że to tylko pożyczka, że zwrócą ją ze sporą nawiązką. Oczywiście, gdy tylko dostają pieniądze, kontakt się urywa – chyba że jest szansa na wyciągnięcie kolejnej gotówki.

„Jeżeli przez internet poznasz atrakcyjnego, bogatego mężczyznę to dla ostudzenia emocji polecamy Tobie zobaczyć polski film „Tulipan” – radzą policjanci. – „Może w ten sposób ochronisz pieniądze, które masz na koncie, może nie zapożyczysz się u rodziny, nie weźmiesz kredytu, może policjanci będą mogli zająć się innymi przestępstwami niż oszustwa”.

Funkcjonariusze z Gniezna przypominają też, że za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: