piątek, 23 lutego, 2024

Koniec pewnej ery. Warta Poznań pożegnała budynek przy Drodze Dębińskiej 12

Po latach służby, budynek należący do Warty , zlokalizowany przy Drodze Dębińskiej 12 w Poznaniu, został zrównany z ziemią. Ta zmiana krajobrazu to początek intensywnych prac nad ulepszaniem infrastruktury sportowej klubu.

Znany wśród fanów jako “Ogródek”, teren ten w niedalekiej przyszłości przejdzie transformację, która ma docelowo pozwolić na spełnienie wymogów licencyjnych dla zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Prace rozbiórkowe, które rozpoczęły się w grudniu 2023 roku, zostały zakończone w styczniu. W miejscu, gdzie kiedyś stał budynek klubowy oraz magazyny, teraz rozciąga się równy teren oczyszczony z gruzu, a także nieczynna hala sportowa, która nie została wyburzona i czeka obecnie na swoją renowację.

Bartłomiej Ignaszewski, członek zarządu Warty Poznań S.A., wyraził zadowolenie z postępów prac. Potwierdził, że ukończono pierwszy etap modernizacji, który obejmował wyburzenie starego budynku. Teraz klub koncentruje się na dalszych działaniach, które obejmują finalizację projektów hali szermierczej oraz budowę nowoczesnej trybuny z zapleczem sanitarnym dla Akademii Warty Poznań. Ponadto, planowane są prace ziemne pod budowę nowych boisk piłkarskich, które mają ruszyć wiosną.

Dawny budynek klubowy, który przetrwał blisko pół wieku, w ostatnim czasie nie nadawał się do użytku z powodu złego stanu technicznego. Klub zdecydował się na jego wyburzenie, a nie na remont. Od początku 2021 roku funkcje biurowe i szatnie zostały tymczasowo przeniesione na ulicę Spychalskiego 34.

Zwolniona przestrzeń po wyburzonym budynku zostanie wykorzystana do rozwoju sekcji szermierczej i tenisowej klubu, które przeniosą się na nowe miejsce, w tym do zmodernizowanej hali sportowej. Dzięki temu, na poprzedniej lokalizacji kortów tenisowych i hali szermierczej powstanie nowa trybuna stadionu piłkarskiego z zapleczem i przestrzeniami biurowymi.

Inwestycje mają na celu stworzenie infrastruktury, która sprosta oczekiwaniom i standardom Ekstraklasy, a ich realizacją zajmuje się spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Źródło: Warta Poznań
Strona głównaPoznańKoniec pewnej ery. Warta Poznań pożegnała budynek przy Drodze Dębińskiej 12