Rowery miejskie celem wandali? „Cały teren stacji został zniszczony”

Wandale na stacji rowerów fot. Użytkownik Ryszard

Rowery przewrócone, a stojaki zniszczone. Mieszkańcy Piątkowa przez kilka dni nie mogli korzystać z rowerów miejskich na stacji przy przystanku Kurpińskiego, bo zainteresowali się nimi wandale, jak poinformował nas Użytkownik.

Pan Ryszard był zbulwersowany tym, co 9 marca zastał na stacji, i przesłał nam zdjęcia zniszczonej stacji, na których wyraźnie widać zniszczone i porozrzucane rowery.
„Około godz. 13.45 wysiadłem z tramwaju na przystanku Kurpińskiego na Piątkowie, przy którym usytuowana jest stacja roweru miejskiego” – napisał do nas. – „To, co zobaczyłem bardzo mnie zdenerwowało, ponieważ cały teren stacji został zniszczony przez jakichś wandali. Stojące tam rowery zostały porozrzucane na wszystkie strony i poprzewracane. Jak można tak traktować wspólną własność na wszystkich. To już totalne zdziczenie!”.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada także za rowery miejskie, wszystko już zostało posprzątane.
„Serwisanci przeprowadzili oględziny i uporządkowali rowery na stacji” – poinformował ZTM. – „Na szczęście nie stwierdzono usterek, można bez przeszkód korzystać ze stacji Kurpińskiego”.

Akty wandalizmu na stacjach Poznańskiego Roweru Miejskiego nie zdarzają się często. Ale jeśli już się zdarzą, to ktoś, kto to zauważył, proszony jest o kontakt z operatorem systemu, by stacja została doprowadzona do porządku jak najszybciej.

„Numer telefonu znajduje się na każdym rowerze i na każdym terminalu” – wyjaśnia ZTM. – „Można też skontaktować się z ZTM Poznań. W przeszłości bywały też przypadki bezpośrednich zgłoszeń do Straży Miejskiej Miasta Poznania lub na Policję”.