Rosnówko: Wypadek na trasie Poznań-Kościan. Policja publikuje film

Wypadek Rosnówko 5 fot. OSP Strykowo
Trzy osoby ranne i droga zablokowana na kilka godzin. To efekt wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Policja dla ostrzeżenia opublikowała film przedstawiający wypadek.

Wypadek miał miejsce około godziny 14.00. Samochód prowadzony przez pijanego kierowcę zjechał ze swojego pasa i zderzył się czołowo z fiatem nadjeżdżającym z przeciwka, jadącego zgodnie z przepisami swoim pasem. Oba samochody dosłownie wyleciały z trasy, zahaczając o trzecie auto, które również ucierpiało w wypadku. Karoserie były tak zakleszczone, że musieli pomagać strażacy z OSP Strykowo, by je rozciąć i dostać się do rannych.

Jadący fiatem, osoby w starszym wieku, zostały poważnie ranne i zostały natychmiast zabrane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak się okazało, kierowca, który spowodował wypadek, był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dlatego policja zdecydowała się opublikować nagranie wypadku – by każdy mógł naocznie stwierdzić, do czego prowadzi siadanie za kierownicą po alkoholu.
„To cud, że dziś w Rosnówku nikt nie zginął” – podsumowują policjanci.

KWP, el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: