Rokietnica będzie miała rondo WOŚP. Otworzy je Jurek Owsiak!

rondo WOŚP fot. UG Rokietnica

„Spotkajmy się 24 lutego 2022 r. z Jerzym Owsiakiem” – zaprasza Urząd Gminy w Rokietnicy. Tego dnia zaplanowano uroczyste otwarcie ronda WOŚP z orkiestrą dętą, sercami i wszystkimi mieszkańcami, którzy zechcą przyjść.

„Spotkajmy się 24 lutego 2022 r. z Jerzym Owsiakiem. Zakończmy z przytupem karnawał w środku zimy. W samo południe zróbmy hałas z WOŚP i Rokietnicką Orkiestrą Dętą” – zaprasza Rokietnica w mediach społecznościowych. – „Pokażmy, jak wielkie serca mają mieszkańcy Rokietnicy. Będzie się działo! Będzie kolorowo i radośnie!”.

Nazwę WOŚP będzie nosiło rondo u zbiegu ulic Szamotulskiej i Pocztowej, a uroczystego nadania nazwy dokona w południe  sam Jurek Owsiak, który 24 lutego przyjedzie do Rokietnicy. Wybór nie jest przypadkowy – na rondzie już od ubiegłego roku stoi tam instalacja WOŚP z sześciu podświetlanych nocą serc wykonanych ze stali autorstwa Krzysztofa Zdanowskiego, Michała Dumina i Rafała Gaja – nadanie więc imienia WOŚP było oczywistością…

Warto dodać, że mieszkańcy Rokietnicy co roku hojnie wspierają WOŚP, w tym roku kwestowało aż 70 wolontariuszy.
„Wolontariusze zebrali w sumie ponad 70 tys. zł, z tego ok. 7 tys. z Suchego Lasu” – informuje UG Rokietnica. – „Licytacje przed Finałem i w jego trakcie przyniosły ponad 85 tys. zł. Łączna kwota zebranych środków to 155 835 zł, a więc rekord kolejny raz został pobity”.

Podziel się:

Źródło: UG Rokietnica