Most w Rogalinku - Mosinie nad Wartą - budowa fot. Sławek Wąchała

Rogalinek: Nowy most rośnie w oczach! (ZDJĘCIA)

Nowa przeprawa nad Wartą w Rogalinku staje się coraz bardziej widoczna ku radości mieszkańców i kierowców. Bo z jej ukończeniem skończą się też problemy z przejazdem w tym rejonie.

Obecnie z powodu budowy nowego mostu i stanu technicznego starego mostu w okolicy obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Most znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431, więc ruch tu jest duży i nie tylko ciężarowy – z tej trasy bardzo często korzystają też mieszkańcy gmin Kórnik, Puszczykowo i Mosina.

Otwarcie nowej przeprawy podniesie też konkurencyjność regionu, da potencjał do dalszego rozwoju, i wzmocni układ lokalnej sieci drogowej, jak ma nadzieję Paweł Katarzyński Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. To właśnie WZDW prowadzi tę inwestycję.

Niestety, na ukończenie inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zakończenie robót budowlanych przewidziano na 30 października 2022 r. W ramach inwestycji powstaną nowy pięcioprzęsłowy most o najwyższej klasie nośności „A” (obciążenia taborem samochodowym 50 ton), jezdnia o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe oraz kanalizacja deszczowa.

Całość inwestycji to koszt 63,2 mln złotych, z czego prawie 52 mln to środki unijne.

 

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze