Rogalinek: Policja używa drona. Bardzo dużo mandatów!

kontrola fot. policja

Poznańscy policjanci wręczyli dziś w ciągu kilku godzin mandaty 44 kierowcom, którzy łamali przepisy jadąc przez most w Rogalinku.  Obowiązuje tam ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna, tymczasem wielu kierowców przejeżdża na czerwonym świetle.

Budowa nowego mostu przez Wartę w Rogalinku generuje utrudnienia dla kierowców – i przypadki łamania prawa. Z powodu budowy nowej przeprawy i ograniczeń związanych ze stanem technicznym starej w okolicy mostu i na moście obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ale niejednokrotnie już dochodziło tam do sytuacji, gdy jakiś „sprytny” kierowca wjeżdżał na czerwonym, blokując przy okazji ruch kilkudziesięciu samochodom, które zmuszone były czekać, aż przyjedzie policja, wręczy zawalidrodze mandat i rozładuje korek.

Funkcjonariusze, po informacjach od okolicznych mieszkańców, że do takich sytuacji dochodzi tu nagminnie, tylko nie zawsze jest wzywana policja, postanowili to sprawdzić. I przerazili się. Obraz z kamery policyjnego drona dobitnie pokazał, jak wielu kierowców łamie przepisy w tym miejscu, prowokując niebezpieczne sytuacje.

W efekcie podczas tylko kilku godzin pracy policjanci wręczyli 44 mandaty kierowcom za niedostosowanie się do sygnalizatora S1.

„Przedszkolaki wiedzą, że zielone światło oznacza „idź/jedź”, a czerwone „stój” – napisali w mediach społecznościowych. – „Niestety, tę elementarną wiedzę musimy przypominać dorosłym podczas bezpośredniego spotkania…”.

Policjanci zamierzają częściej się pojawiać w tym rejonie, bo po akcji z dronem wyraźnie widać, że kontrole są w tym miejscu bardzo potrzebne.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: