Budowa mostu w Rogalinku nad Wartą fot. Sławek Wąchała
Piękna pogoda, popularny kierunek weekendowych wyjazdów – i kierowcy, którzy nie jeżdżą tą trasą, więc nie wiedzieli o utrudnieniach. To wszystko sprawiło, że chcący przejechać dziś mostem w Rogalinku stoją w gigantycznych korkach.

W Rogalinku, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431, od września ubiegłego roku trwa budowa nowego mostu, która wiąże się z utrudnieniami na starym moście i z dojazdem do niego. Od 8 marca tego roku obowiązuje tam ruch wahadłowy ze względu na budowy dojazdów do nowego mostu. A 5 maja rozpoczęła się tam przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 431 z ulicą Północną i Wodną. Odcinek, na którym obowiązuje ruch wahadłowy, został wydłużony do około 750 metrów.

Osoby regularnie jeżdżące tą trasą doskonale o tym wiedzą. Ale właśnie mamy piękną, słoneczną niedzielę i wielu poznaniaków, którzy na co dzień nie korzystają z przeprawy w Rogalinku, zapragnęło odpocząć na łonie przyrody – na przykład w Rogalinie albo Rogalinku. I utknęło w korkach na 750 metrach dojazdu do mostu.

Jak informują nasi Użytkownicy, na przeprawę obecnie trzeba poczekać nawet kilkanaście minut i biorąc pod uwagę masowe powroty z majówkowych wyjazdów – w ciągu kilku najbliższych godzin to się raczej nie zmieni. Dlatego ci, którzy mogą – powinni wybrać inną trasę i inny most.

Budowa i tym samym utrudnienia na tej trasie potrwają jeszcze do października 2022 roku, bo wtedy powinna się zakończyć inwestycja. Za to jej efektem będzie nowy, pięcioprzęsłowy most o najwyższej klasie nośności „A” z jezdnią, dwoma ciągami pieszo-rowerowymi i kanalizacją deszczową. Koszt budowy mostu wynosi 63,2 mln złotych, w tym prawie 52 mln ze środków unijnych.

Stary most zostanie wyburzony, gdy tylko nowa przeprawa uzyska pozwolenie na użytkowanie.