Rodzice czworaczków z gratulacjami i prezentami

gratulacje dla rodziców czworaczków fot. UMP

Rodzice czworaczków urodzonych w szpitalu na Polnej: Gabrysi, Basi, Antosi i Szymka, otrzymali gratulacje i drobne upominki od Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania.

Czworaczki urodziły się w sobotę, 12 lutego. Cała czwórka dzieci przyszła na świat w stolicy Wielkopolski, w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Ich rodziców odwiedził w środę, 23 lutego, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Podczas spotkania obecni byli również: prof. Maciej Wilczak, dyrektor szpitala oraz prof. Tomasz Szczapa, kierownik Kliniki Zakażeń Noworodka GPSK UM.

– Życzę Gabrieli, Barbarze, Antoninie i Szymonowi zdrowia i energii, by wyrośli na wspaniałych ludzi – mówił Mariusz Wiśniewski. – Rodzicom życzę dużo sił, miłości i wytrwałości w opiece nad całą gromadką. Na pewno nie będzie to łatwe, ale wierzę, że przyniesie mnóstwo satysfakcji.

Na ręce rodziców przekazano też drobne upominki dla nowo narodzonych maluchów oraz list gratulacyjny od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania.

W ubiegłym roku w stolicy Wielkopolski urodziło się niemal 13,7 tysięcy dzieci, z czego niemal 4,3 tys. to mali poznaniacy i poznanianki. W styczniu 2021 r. w szpitalu przy ul. Polnej przyszły na świat pięcioraczki (cztery dziewczynki i chłopiec).

Podziel się:

Źródło: UMP