Robert Biedroń z poparciem Razem

Rada Krajowa Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich. Poparcie zaoferowało także SLD – Włodzimierz Czarzasty poinformował, że zwrócił się z wnioskiem o udzielenie rekomendacji Biedroniowi.

“Rada Krajowa Razem na podstawie art. 25 pkt 15 Statutu udziela poparcia kandydaturze Roberta Biedronia na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach prezydenckich 2020” – brzmi treść uchwały. Jutro podobną decyzję ma podjąć rada krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej” – czytamy na stronie partii.

Zdaniem polityków z Razem wybór Roberta Biedronia był czymś naturalnym.

– Ma za sobą zwycięskie kampanie, w których zdobył mandat europarlamentarzysty, posła i prezydenta miasta. Stoi za nim doświadczenie w pracy publicznej na wielu poziomach: od zarządzania miastem po reprezentację Polski w gremiach międzynarodowych – uzasadnia decyzję Razem rzeczniczka partii, Dorota Olko.

Według polityków Razem Biedroń ma szansę przekonać do siebie szerokie grono wyborców.
–  W przeciwieństwie do wielu polityków świetnie rozumie, że Polska nie kończy się na studio telewizyjnym – dodaje Adrian Zandberg. – Jego biografia odbija doświadczenie milionów Polaków. Jest też człowiekiem, który potrafi walczyć. W wyborach wystąpi z przemyślanym, prospołecznym programem. Jeśli zdobędzie urząd prezydenta, będzie gwarantem Polski nowoczesnej i różnorodnej, dobrym partnerem dla przyszłego, lewicowego rządu.

Konwencja, która rozpocznie kampanię prezydencką Roberta Biedronia, odbędzie się 19 stycznia.

Razem, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze