Robert Biedroń: Poznań jest miastem wolności, otwartości i tolerancji. Tego nikt nie zmieni!

Robert Biedroń przyjechał dzisiaj do Poznania. Konferencja prasowa miała być przedsmakiem wielkiej konwencji, która jest zaplanowana dzisiaj na MTP. Biedroń skomentował swoje obietnice gospodarcze oraz… pochwalił się przyjaźnią z Jackiem Jaśkowiakiem.

– Cieszę się, że Wiosna zawitała do Poznania i to nie tylko ta pogodowa – zażartował Biedroń. – Mnie z Poznaniem łączą szczególne stosunki. Przez ostatnie lata Poznań i Słupsk to były miasta bardzo partnerskie, miasta które ze sobą ściśle współpracowały i nadal współpracują. Chociaż w Słupsku zamieniliśmy prezydenta na prezydentkę, to w Poznaniu został ten sam prezydent. I całe szczęście! Jestem wzruszony, że tutaj jestem, u mojego przyjaciela Jacka Jaśkowiaka i jestem w Poznaniu, który jest miastem wolności, otwartości i tolerancji. Takim pozostanie i tego nikt nie zmieni!

– Jesteśmy tutaj w ramach naszej wiosennej trasy wyborczej. Punktem kulminacyjnym będzie konwencja, na której przedstawimy szczegóły programowe, o które państwo słusznie pytacie. Wczorajszy sondaż (zrobiony dla TVN, w którym Wiosna otrzymała 14% poparcia – red.) pokazuje i utwierdza nas w przekonaniu, że droga, którą wybraliśmy jest słuszna, żeby nie tylko odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy, ale także, żeby w końcu w Polsce coś się zmieniło. Żebyśmy mieli wybór między dwoma dużymi partiami!

Zapytany o źródło finansowania swoich programów gospodarczych Robert Biedroń w dalszym ciągu wskazywał głównie na kościół i pieniądze, które idą między innymi na nauczanie religii w szkołach. Znaczącym problemem jest to, że nawet przy całkowitym odcięciu instytucji Kościoła Katolickiego od budżetu państwa zaoszczędzone pieniądze nie wystarczą na pokrycie obietnic wyborczych Wiosny.

Więcej szczegółów programowych Robert Biedroń przedstawi dzisiaj na konwencji, która odbędzie się o 18 na MTP.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze