Robert Biedroń: Jesteśmy nie do zatrzymania!

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się konwencja nowej partii Roberta Biedronia. Wiosna ma walczyć o prawa osób wykluczonych i świeckie państwo. Jak zapewnia Biedroń Wiosna jest nie do zatrzymania.

Fundamentem nowego ugrupowania ma być świeckie państwo. To ten postulat najbardziej rozbudzał kilka tysięcy uczestników, którzy pojawili się na konwencji w Poznaniu. Co ciekawe największy entuzjazm do takiego rozwiązania wykazywali najmłodsze osoby na sali.

Wiosna chce całkowitego odcięcia Kościoła Katolickiego od państwa. Religia miałaby być nauczana w salach katechetycznych, fundusz kościelny zlikwidowany, a zyski z tac kościelnych opodatkowane.

Kolejnym fundamentem, na którym nowe ugrupowanie zamierza budować poparcie jest równość kobiet i mężczyzn. Działacze Wiosny domagają się równego traktowania obu płci oraz zapowiadają walkę z każdą formą dyskryminacji.

O płacach było trochę więcej przy okazji deklaracji całkowitej przejrzystości w spółkach państwowych. Biedroń chce, żeby wszystkie osoby do kierowania państwowym majątkiem były wybierane w jawnych konkursach. Miałoby to pomóc walczyć z nadużyciami oraz stanowiskami nadawanymi politycznie.

Wiosna nie zapomina również o elektoracie socjalnym. Dla nich przygotowane zostały m.in. urlopy w umowach o dzieło i zlecenie, ale też na przykład 6-tygodniowy urlop tacierzyński. Warto pamiętać, że już wcześniej padła obietnica chociażby rozszerzenia programu 500+ na każde dziecko.

Dużo czasu Biedroń poświęcił również obecnej sytuacji politycznej na scenie Polski. Lider Wiosny konsekwentnie kreuje siebie na kogoś kto stoi z boku i nie chce się angażować w wojnę polsko – polską. Jednocześnie wyraził on oburzenie upolitycznieniem mediów publicznych oraz panującą w Polsce mową nienawiści.

Kolejny raz zabrakło jednak konkretów dotyczących finansowania obiecanych programów wyborczych. Koszty wszystkich propozycji Roberta Biedronia znacząco przekraczają 35 miliardów złotych, które on sam wyliczył. Realnych źródeł pozyskiwania pieniędzy (jakichkolwiek) nie widać.

To wydaje się nie zniechęcać wyborców do oddania głosu na Roberta Biedronia. We wczorajszym sondażu jego ugrupowanie uzyskało 14% poparcia, ale lider Wiosny liczy, że to dopiero początek drogi, która ma go wynieść do władzy.

Przy okazji poznaliśmy również osoby, które będą twarzą Wiosny w Poznaniu. Są to głównie osoby, które po ostatnich wyborach opuściły szeregi partii Razem i wielkiej samorządowej koalicji Lewicy, dodatkowo wspierane przez kilku przedstawicieli ruchów miejskich, feministki i społeczników.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze