piątek, 17 maja, 2024

Lech zmierzy się dzisiaj na Litwie z Zalgirisem Kowno. Lechici pierwsze spotkanie, przy Bułgarskiej w Poznaniu, wygrali 3:1 i są zdecydowanym faworytem do awansu.

Już przed pierwszym meczem wiele uważało, że różnica między klubami jest na tyle duża, że Lech nie będzie miał problemów z wyeliminowaniem rywala. Spotkanie przy Bułgarskiej w jakimś stopniu to potwierdziło – w pierwszej połowie poznaniacy zabawili się z rywalem i schodzili do szatni z trzema bramkami przewagi.

Druga połowa wyglądała już znacznie gorzej… Nie pomogły zmiany przeprowadzone przez Johna van der Broma – z wprowadzonych piłkarzy, chyba tylko Douglas zaprezentował się wtedy nieźle. Pozostali prezentowali się gorzej, niż zawodnicy, którzy rozpoczęli spotkanie. W efekcie zawody stały się nieco bardziej wyrównane i goście zdobyli jedną bramkę. Warto jednak zauważyć, że udało im się to po dużym błędzie w wyprowadzaniu piłki przez graczy “Kolejorza”. Następnie doskonałym uderzeniem popisał się Fase.

Mimo to, zdobyta w Poznaniu zaliczka wydaje się być “bezpieczna”. Faworytem spotkania rewanżowego zresztą też są poznaniacy, którzy ostatnio mają imponującą serię zwycięstw za sobą.

Zalgiris Kowno – Lech Poznań. Gdzie oglądać mecz?

Transmisję przeprowadzi TVP na swojej stronie internetowej i w aplikacji. W telewizji na TVP Sport widzowie będą mogli natomiast obejrzeć o tej porze mecz w Szczecinie, pomiędzy Pogonią a Linfield (oba mecze rozpoczynają się o tej samej godzinie). W czasie jego trwania widzowie mają być przenoszenie na spotkanie “Kolejorza”, kiedy będzie się w nim działo coś ciekawego.

Początek transmisji meczu Lecha o godz. 17.50 na stronie TVP Sport. Mecz komentować będą Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn.

Strona głównaSportRewanżowy mecz Lecha Poznań w Lidze Konferencji. Gdzie można obejrzeć transmisję?