Remonty chodników w centrum Poznania. Będą utrudnienia!

ulica Grobla fot. ZDM

30 stycznia rozpoczynają się kolejne remonty w centrum Poznania. Tym razem na utrudnia muszą się nastawić piesi, ponieważ będą remontowane chodniki na Grobli i na Krzyżowej.

– Na ul. Grobla droga dla pieszych odnawiana jest sukcesywnie od kilku lat – przypomina Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich. – Tym razem remont prowadzony będzie po północnej stronie ulicy, na odcinku od ul. Łaziennej do ul. Mostowej i od ul. Wierzbowej do ul. Za Groblą. Nowa nawierzchnia ułożona będzie z płyt i kostki kamiennej, tak jak na wyremontowanych już fragmentach tej i okolicznych ulic.

Największe zmiany zajdą na odcinku od ul. Mostowej do ul. Łaziennej, gdzie mamy szeroki chodnik, na którym obecnie parkują samochody. Na jego części powstanie pas zieleni: 15 grusz drobnoowocowych Capital, kwitnące krzewy (śnieguliczka koralowa) i byliny, a samochody będą parkować na jezdni. Na dalszym odcinku ulicy, przy budynku gazowni, dosadzone będą klony polne Elsrijk.

Wszystko to poprawi estetykę okolicy, a pieszym zapewni wygodną nawierzchnię. Remont będzie kosztował około 500 tysięcy złotych, a pieniądze pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

Z kolei na ulicy Krzyżowej także zostanie wymieniona nawierzchnia chodnika po północnej stronie na odcinku od Dolnej Wildy do ul. 28 Czerwca 1956r. Tu także przybędzie zieleni: zostanie posadzony dąb czerwony oraz 178 krzewów róż Short Track. Ten remont będzie kosztował mniej niż 500 tysięcy złotych, a pieniądze pochodzą z budżetu Rady Osiedla Wilda.

Podczas obu remontów mogą wystąpić zamknięcia części chodników, wyłączenia z użytku miejsc postojowych czy wygrodzenia na jezdniach, dlatego kierowcy i piesi proszeni są o ostrożność. Prace potrwają do późnej wiosny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: