Remont DK11 w Obornikach. Będą utrudnienia w ruchu!

remont drogi fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na początku lipca rozpoczną się prace remontowe odcinka drogi krajowej nr 11 w Obornikach. Prace obejmą odcinek o łącznej długości 1,580 km i na tym fragmencie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

“Podpisaliśmy umowę z wykonawcą firmą POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE na realizację zadania” – informuje GDDKiA. – “Umowa opiewa na kwotę 2 310 705,97 zł”.

W ramach remontu odcinka DK11 zostaną wykonane między innymi następujące prace: frezowanie nawierzchni, remont cząstkowy nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej nawierzchni oraz wykonanie oznakowania poziomego. Termin realizacji zadania to 104 dni od dnia podpisania umowy, prace potrwają więc do końca września.

“Kierowcy napotkają utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego, ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz chwilowymi zamknięciami ruchu na czas przejazdu pojazdów budowlanych” – ostrzega GDDKiA. – “Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie uwagi na oznakowanie”.

By zminimalizować utrudnienia dla kierowców, wykonawca nie będzie prowadził prac w weekendy, to znaczy od piątku od godz. 14.00 do poniedziałku do godz. 6.00.

Podziel się: