Rekrutacja na UAM. Najpopularniejszym kierunkiem… psychologia

UAM fot. UAM
Chociaż rekrutacja ciągle jeszcze trwa, UAM postanowił opublikować listę najpopularniejszych kierunków wśród absolwentów szkół średnich.

Tegoroczny limit przyjęć na poznańską uczelnię wynosił 8281 osób. Chętnych było dużo więcej – 24712. Na chwilę obecną przyjętych na UAM zostało 7113 kandydatów. Wolne miejsce ciągle czekają na kilku kierunkach: biologii, chemii, historii, niektórych filologiach, fizyce, matematyce, politologii czy pedagogice.

Jak co roku Uniwersytet Adama Mickiewicza opublikował listę kierunków na które było najwięcej chętnych oraz listę kierunków, na które najtrudniej było się dostać.

Najwięcej osób chciało studiować… psychologię (1705 kandydatów). Dalej znalazło się prawo (1445 kandydatów), filologa angielska (1342 kandydatów); zarządzanie i prawo w biznesie (837 kandydatów) oraz informatyka (768 kandydatów).

Natomiast kierunkiem na który było się najtrudniej dostać w tym roku okazała się filologia norweska (25 os. na miejsce). Za nią była filologia szwedzka (18 os. na miejsce), następnie zarządzanie i prawo w biznesie (12 os. na miejsce); filologia koreańska (12 os. na miejsce) oraz psychologia (11 osób na miejsce).

mat. pras. / op. AS

Podziel się: