piątek, 3 maja, 2024

Rekord trasy maratonu pobity! Są wyniki! (ZDJĘCIA)

Erytrejczyk Petro Mamu Shaku zwyciężył w 22. Maratonu i ustanowił nowy rekord trasy. Wśród pań najlepsza okazała się Etiopka Tseginesh Mekonnin. A jak wypadli Polacy?

Wszystkie miejsca na podium w tegorocznym maratonie zajęli zawodnicy z Afryki. Dodatkowo zwycięzca, Petro Mamu Shaku, ustanowił nowy rekord trasy: dotychczasowy wynosił 2 godziny 11 min.ut i 27 sekund, a on go poprawił na 2 godziny, 9 minut i 56 sekund.

Jako drugi dobiegł Etiopczyk Mesfina Nigusu. Trzeci był Yared Shegumo. Najlepszy z Polaków był Adam Nowicki z Gostynia, który ukończył bieg na piątej pozycji. Wśród kobiet również zwyciężyła mieszkanka Afryki, Etiopka Tseginesh Mekonnin Legesse, która przybiegła w czasie 2 godzin 27 minut i 27 sekund. Najlepsza z Polek, szczecinianka Monika Jackiewicz, zajęła trzecie miejsce.