Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pomoc. Brakuje krwi!

krwiobus fot. RCKiK

Idą święta, czyli czas ferii i urlopów, także dla krwiodawców. Tymczasem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znów brakuje krwi. Najmniej jest tych najrzadszych grup, 0Rh- i BRh-, ale zapasy pozostałych grup też nie są zbyt duże.

RCKiK informuje na swojej stronie, jak przedstawiają się zapasy krwi – i wyraźnie widać, że sytuacja z krwią grup 0Rh- i BRh- jest dramatyczna. Jej zapasy są na ukończeniu. Niski stan wykazują zapasy krwi grupy ARh-, a grupy 0Rh+ i ARh+ jest średnia ilość. Krwią pozostałych grup: ABRh-, AB0Rh+ i BRh+ RCKiK dysponuje w wystarczającej ilości, przynajmniej na razie.

Jednak lekarze apelują, by oddawać każdą krew, bo każda jest potrzebna – zwłaszcza teraz, gdy jej oddawanie wiąże się z większą ilością procedur ze względu na koronawirusa. Chętni do oddania krwi muszą mieć maseczki i zarejestrować się na wizytę co najmniej 7 dni wcześniej. Szczegółowe informacje co do zasad rejestracji wizyt i przygotowania na pobranie krwi można znaleźć na stronie RCKiK.

Podziel się:

Ostatnio dodane: